Dijital Pazarlama

Dijital dünyada sıradan olmak değil, seçilen olmak zorundasınız. Yeni nesil teknolojilerin farklı mecralarda bir araya geldiği bu pazar hayal ettiğinizden çok daha fazla insana ulaşmanızı sağlıyor. Sıradan imajlar, sıradan söylemler, sıradan stratejilerin karşılık bulmadığı sınırsız bir dünya var karşımızda. Taklitçi, takipçi değil; yaratıcılığın ve yenilikçiliğin prim yaptığı bir yerdeyiz artık. Buradaki tek sınır yaratıcılığınızın sınırları.

Dijital markaların hiçbiri dünyaya seslenirken gazete, basın bültenleri, TV reklamları, reklam panoları gibi klasik ve çabuk bayatlayan yöntemleri kullanmadılar. Süresiz ve sınırsız iletişim yöntemlerini keşfettiler. Eski yöntemlerde inat etmek yerine hedef kitlelerini, insanı takip ettiler. Onları ailelerinden daha iyi tanıyan araçlarda ve bulundukları mecralarda var olmayı tercih ettiler. Artık akıllı telefonlar bir insanı, annesinden, babasından, eşinden, çocuğundan daha iyi tanıyor. Pazarlamanın tüm elementleri büyük bir hızla evrim geçiriyor. Bir ürün ya da bir hizmet, bir deneyim halini alıyor. Marka iletişimi, marka söyleşisi oldu; bir mesaj hashtag biçimine dönüşerek insanları peşinden sürükleyen bir hikâye halini aldı. Fiyatlar anında karşılaştırılabilir ve ticaret artık daha şeffaf. İlgili ilgisiz tüm sektörler bankalar, operatörler, futbol klüpleri, dernekler bile e-mağaza ve pazar yeri kuruyorlar artık.

Dijital satışlarda ve pazar payında büyük artış yaşanıyor. Dijital platformlar güçlü bir marka konumlandırma için bir çok avantajı bir arada sunuyor. Daha iyi bir imaj ve takdir kazandırma, anında müdahale etme fırsatı yaratıyor. Dijital pazarlama stratejileri insana marka satmak yerine onların markalarına inanmalarını sağlayacak samimi bir iletişim biçimi sağlıyor. Hem de kesintisiz ve mesafe tanımaz bir şekilde.

Dijital dünyada var olmak dünya ticaretinin yeni ön şartı. Kano Medya, her gün biraz daha büyüyen dijital pazarda etkin bir role sahip olmanız ve sürekli var olmanız için tecrübe, uzmanlığıyla yanınızda.