Sosyal Medya Yönetimi

İşletmeler için Sosyal Medya Neden Önemli?

İster dijital işletmeler için isterse de fiziki işletmeler için olsun sosyal medya markalaşma ve pazarlama için oldukça önemlidir. Klasik medyanın aksine sosyal medya insanlar tarafından günün her saatinde takip edilmektedir. Bu yüksek etkileşim potansiyeli sayesinde işletmenizi her gün yeni insanların tanımasını sağlayabilir ve onları müşteri olarak kazanabilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Olmalı?

İşletmenizin sosyal medya hesapları düzenli olarak hedef kitleniz için kaliteli içerik üretiyor olmalıdır. Düzenli olarak paylaşılan etkileşimi yüksek içerikler sayesinde hesaplarınız artış gösteren bir takipçi ivmesi yakalar. Sosyal medyada çok fazla organik takipçisi olan hesaplar, düzenli ve kaliteli içeriklerin sayesinde olmuştur. Bu duruma kartopu etkisi de denmektedir. Kaliteli içerik üretiminin yanı sıra doğru hashtag stratejileri ve diğer hesaplarla iş birliği yapmak da önemlidir. Takipçilerinizden gelen mesaj ve yorumlara cevap vermek onları kalıcı takipçi yapar. Ayrıca ürün ve hizmetlerinizi düzenli olarak satın alan kişilere dönüştürebilir. Bunların dışında yine bir çok organik takipçi elde etme yöntemi vardır ancak sırf fazla sayı göstermek için bot takipçi satın almayı tavsiye etmiyoruz. Aldığınız bot takipçiler hesabınızın etkileşim miktarını düşürüp kalitesiz hesap kategorisine alır bu sebeple yeni organik(gerçek) takipçi elde etmeniz zorlaşır.

Nasıl Çalışıyoruz?

  • Sosyal medya hesaplarınızın mevcut durumunu, geçmiş dönemde yapılmış yanlışlıkları ve hedef kitlenize göre büyüme stratejilerini analiz ediyoruz.
  • Analizlerden elde edilen sonuçları tanımlayarak geçmiş dönemde benzer şekilde problemlere karşı geliştirdiğimiz başarılı çözümleri ele alıyoruz yada yeni stratejiler geliştirerek problem-çözüm odağını genişletiyoruz.
  • Zihin haritası oluşturarak sosyal medya hesaplarınızın istenilen noktaya ulaşması için yapılması gereken çalışmaların genel görüntüsüne sahip oluyoruz. Gerektiğinde yeni fikirleri ekleyerek çözümleri geliştiriyoruz.
  • Size özel geliştirdiğimiz stratejileri uygulamaya başlıyoruz ve profesyonel programlarla hazırlanan içerikleri günlük paylaşımlarla hedef kitleye ulaştırıyoruz.
  • Elde edilen sonuçlara göre daha fazla takipçi ve müşteri elde edebilmeniz için yeni stratejiler geliştirip uyguluyoruz.
  • Bütün sonuçların ışığında çalışmalarımızı sürekli hale getirip her gün tekrarlayarak elde edilen başarıyı daha büyük hale getirmeye çalışıyoruz.