Prodüksiyon

Ezberler Değil, Özgünlük Dikkat Çeker!..

Markanız hangi sektörde olursa olsun mutlaka onu tercih eden için bir özellik ifade etmelidir. Aksi halde herhangi bir insan markanızla arasında neden bir bağ kursun ve o bağ nedeniyle sıradan bir ürüne ödediğinden daha fazlasını neden ödesin? O marka ile bütünden ayrıldığını, farklı bir grubun üyesi olduğunu, bir özele sahip olduğunu hissettirin insanlara. Markaya, onun hizmet ve ürünlerine inanan bir müşteri kitlesinin oluşturulması etkili, doğru ve yalın bir tanıtımla mümkün olur. Markalar ürün ve hizmetleriyle birlikte 'bir kültür pazarlama' çabası göstermeli ve müşterilerini bir konuda mutlaka ikna etmelidir. Nedir o? Satın aldığı şeyin o üründen çok daha fazlası olduğuna. Müşteri sadakatine giden yol buradan geçiyor.

Markanızı anlatan bir film veya video yapmalısınız, ürünlerinizin fotoğraflarını çekmelisiniz, web siteniz olmalı ve orada sizi anlatan çok iyi fikirler bulunmalı, e-ticaret sitenizle milyarlarca insana ulaşmalısınız.. Bunların hepsi doğru.. Peki bunlar nasıl yapılmalı? Hedef kitleniz kim? O hedef kitlenin kalbini kazanacağınız stratejiniz ne? Hedef kitle tahlil edilmeden, markanızın artıları ve eksileri belirlenmeden, hangi konumlandırmayla, nasıl bir strateji yürüyeceksiniz? Bu stratejiyi karşı tarafın dikkatini çekebilecek şekilde nasıl dillendirecek, ona ne söyleyecek, nasıl söyleyecek veya nasıl bir tasarım, film veya fotoğrafla aktaracaksınız? Konseptiniz ne olacak? Bu konsepti farklı mecralara nasıl uygulayacaksınız? Ürettiğiniz tanıtım materyalleri sizi ne kadar doğru yansıtıyor? İnsanlar sizden ne bekliyor peki siz ne yapıyorsunuz? Hangi sosyal medyada nasıl bir mesaj vermeli?... Bu ve benzeri sorulara cevap vermeden tanıtım faaliyetlerine start vermek hayatı, insanı ve onların buluştuğu mecraları ıskalamak demek.

Kano medya, reklam, tanıtım, belgesel, sinema projelerinin yapım ve yönetiminde tecrübeli ekibi bünyesinde barındırıyor. Birlikte çalıştığı markalara yönetmen, görüntü yönetmeni, kamera, kameraman, dijital fotoğrafçılık, ışık seti, ışık ekibi, senaryo ve metin yazarı, kurgu, animasyon ve jenerik gibi birçok branşta ekip ve ekipman desteği sağlamaya devam ediyor. Her şeyden daha önemlisi tüm ekip ve ekipmanlarıyla günü birlik ve rastgele işler yapmak yerine, çalışacağı markayı etüt ederek o firmanın ihtiyaçları doğrultusunda, sonuçları ölçülebilen gerekli ve faydalı işler yapıyor. Markaları yaşatma ve büyütmenin en doğru yolunun zamanı, emeği ve bütçeleri doğru kullanmaktan geçtiğinin bilinciyle çalışıyor.